EYT'lilerle canlı yayında dalga geçtiler!

Günün özeti

Günün özeti

Mustafa Yıldızdoğan'a sosyal medyada 'Ozan Arif' tepkisi

Meteoroloji'den İstanbul için önemli uyarı

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Kupa Volley’de şampiyon Eczacıbaşı VitrA

Moldovalı oyuncu Posmac, "Elimizden geleni yapacağız"

A Milli Takım hazırlıklarını tamamladı

Moldova Teknik Direktörü Spiridon iddialı konuştu

Burak Yılmaz: “Milli Takıma her zaman destek olunmalı” 

Şenol Güneş: "Avrupa Şampiyonası için bir adım daha atmak istiyoruz"

Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes maçının ardından

Anadolu Efes 1 sayıyla güldü

Erzurum’da off-road yarışları nefes kesti

Trabzonspor’da sakatlar iyileşiyor

İş adamı Ahmet Kara'nın Acı Günü

Merkez Bankası'ndan flaş müdahale!

Doların ateşi fena yükseldi!

Büyüme rakamları doların ateşini yükseltti!

EYT'lilerden çok önemli hamle!

Ali Tezel'den EYT'lilere seçim çağrısı

Merkezden zorunlu karşılık duyurusu

Merkez Bankası'ndan flaş hamle!

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Maltepeli minikler büyükanne ve büyükbabalarıyla buluştu

Başkan Kılıç Sinoplularla buluştu

Âşık Veysel, 46. ölüm yıldönümünde Maltepe’de anıldı

Maltepeliler Çanakkale’deAhmet Baykan: Çok ciddi projelerle geliyoruz

Ahmet Baykan: Çok ciddi projelerle geliyoruz

Cumhur İttifakı´nın MHP´li Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan, Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Maltepe´deki gazetecilerle buluştu. Şato Cafe´de yapılan kahvaltı organizasyonunda, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ve AK Parti Maltepe Belediye Başkan aday adayı Şuayip İçli de hazır bulundu.

Sözlerine gazetecilerin gününü kutlayarak başlayan Ahmet Baykan, adaylığı ve Maltepe´ye ilişkin projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Ahmet Baykan´ın açıklamalarından satırbaşları:

?ÇOK CİDDİ PROJELERİMİZ VAR?

?Maltepe´nin sorunlarını çözüm noktasında çok ciddi projeler hazırlıyoruz. Projelerimizin tanıtımı konusunda geniş katılımla, Maltepe´yi yeni bir vizyonla tanıştırıp problemler yumağı haline gelmiş olan, Büyükşehir´in bunca yatırımına rağmen Maltepe´nin hala ayağa kalkamaması yerel yönetimler bağlamında sıkıntılar olduğunu gösteriyor. Geriye giden, betonlaşan bir Maltepe var. Maltepelilik sosyal dokusunda bir hayli erozyon var.?

?500 MİLYONUN ÜZERİNDE BORÇ VAR?

?Hakkaniyetin kantarının kaçtığını görüyoruz. Belediyenin kaynaklarının israf edildiğini görüyoruz. Yıllar önce 8 buçuk trilyonla devrettiğimiz belediyenin bugün 500 milyonun üzerinde bir borç batağı olduğunu biliyoruz. Personel şişkinliği içerisinde Maltepe´nin rantabl yönetilmediğini ve önceliklerinin görülemediğini görüyoruz. Velhasıl Maltepe´ye bir soluk bir nefes olarak Cumhur İttifakı olarak MHP´nin adayı olarak üzerime düşen sorumluluğun farkındayım ve o iddia ile Maltepe´nin biriken bu meselelerinin gerçekten çok radikal bir şekilde, Büyükşehir Belediyesi´yle ve merkezi hükümetle, Maltepe´de artık bir makyaj değil, köklü müdahaleler gerekiyor.?

?HALKIMIZIN ÇOK GENİŞ BİR DAVETİ OLDU?

?Maltepe´nin her anlamda, kentsel dönüşümü ile birlikte ihtiyaç duyduğu gençlik merkezleriyle, trafik düzenlemeleriyle, sanatıyla, edebiyatıyla, huzuruyla, asayişiyle her alanda güçlü projelerle geliyoruz. Bunu şimdiden müjdelemek istiyorum. Maltepe´yi yönetme adına büyük bir dalga ve iradeyle geliyoruz. Adaylık sürecimizin çok öncesinde, halkımızın çok geniş bir talebinin ve davetin olduğunu bilmenizi istiyorum. Ben de bundan kaçmadım.?

?MALTEPE SADECE BETONLAŞIYOR?

?Maltepe için çok ciddi çalışmalarımız var. Ben sorunsuz bir Maltepe görmüyorum. Yönetilemeyen bir Maltepe görüyorum. Maltepe´nin sizce şu sorunu yoktur dediğiniz bir alanı var mı? Yani depreme hazırlıktan tutun, trafik düzeninden tutun, gençlik ve spor merkezleri açısından müthiş bir fukaralık yaşıyor. Maltepe sadece betonlaşıyor.?

?ÖNCE BÜTÇE DİSİPLİNİ GEREKİYOR?

?O kadar çok sorun var ki; şaşıracağınız derecede Maltepe´nin değişim ve dönüşümünü gerçekleştireceğimiz bir Maltepe tasavvurumuz var. Şehrin geleceğe taşınması lazım. Şehrin hafızası yok, tanınır bir Maltepe yok artık. Bilhassa gençlerimize yönelik projelerimiz var. Depreme hazırlık konusu çok önemli. Önce bütçe disiplini gerekecek.?

?BEN TOPLUMCU BİR ADAMIM?

?Hayatım boyunca iftira atmadım. Bizim niyetimiz, halkın öncelikleri . Kamu hukukundaki halkın öncelikleri... Toplumcu bir adamım. Hayatımı bu perspektif üzerine kurdum ve böyle yaşadım. Dolayısıyla makyajla değil, samimiyetle bir belediyecilik disiplin ortaya koymalısınız. Maltepe her yanıyla kötü yönetiliyor.?

?MALTEPELİ UMUTLU OLSUN?

?Nüfus popülasyonu ve kent kültürü ile ilgili sıkıntılar var. Gettolaşma var. Kentleşme olgusundan uzaklaşan bir yapılaşmaya gidiyor Maltepe. Maltepe´ye nefes aldırmak lazım. Sözde kalmayacak projelerimiz var. Bunları yapabilmemiz için yerel kaynakların ötesinde, Büyükşehir ve Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi´nin de getirdiği pratiklikle dönüşüm projelerini hazırlıyoruz. Maltepeli umutlu olsun; Maltepe mutlu bir kente doğru yol alacak inşallah.?

?GENÇLERLE İLGİLİ PROJELERİ GENÇLERE HAZIRLATIYORUM?

?Gençlerle ilgili projeleri gençlere hazırlattığımı bilmenizi isterim. 21 yaşında bir evladım var. Onlarla çalışıyorum. Mesela yurtlarda kalan öğrencilerin büyük sorunları var. Ulaşımdan tutun barınma problemlerine varıncaya kadar... Ama gençlik merkezlerinin çok yetersiz olduğunu biliyorum. Bunun ötesinde, sanatla, sporla, edebiyatla, musikiyle buluşabileceği merkezlerin nerelerde yapılacağını tasarlıyorum. Projelerimizi de Binali başkana gönderdik.?