Mustafa Yıldızdoğan'a sosyal medyada 'Ozan Arif' tepkisi

Meteoroloji'den İstanbul için önemli uyarı

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Günün özeti

EYT'liler Ankara'ya sığmadı!

Günün özeti

Fenerbahçeli taraftarlar TFF’ye tepki için yürüdü

Manisa’da gol sesi çıkmadı

Hatay’da puanlar paylaşıldı

Ümraniye evinde 2 golle kazandı

Manisa’da ilk yarıda gol yok

İki farklı Beşiktaş

Galatasaray Kasımpaşa deplasmanında

Nihat Özdemir Ali Koç'u bombaladı!

Beşiktaş’ta yüzler gülüyor

"Beşiktaş’a karşı 10 kişi kalınca..."

Merkezden zorunlu karşılık duyurusu

Merkez Bankası'ndan flaş hamle!

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Serbest piyasada altın fiyatları

Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçının VAR’ı Yaşar Kemal Uğurlu

Avrupa otomobil pazarı azaldı

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa ilk yarıda düştü

Perakende satış hacmi azaldı

"İlaç ve gübrede de tanzim yapacağız"

Bakan Gül’den Mansur Yavaş’ın o açıklamasına tepki

CHP bölünüyor mu?

“DSP’nin başarısı için canla başla çalışacağız”CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar: Asıl konkordatoyu vatandaş ilan etti

CHP Denizli Milletvekili Sancar: Asıl konkordatoyu vatandaş ilan etti

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada AKP´nin ekonomi uygulamalarını eleştirdi. 
 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ?Biz de kriz, mıriz yok? sözlerine atıf yapan CHP´li Sancar, ?Kim ne derse desin herkes evindeki, hanesindeki, ocağındaki, çevresindeki ateşin farkında. Her seçim öncesi ekonomik refah gelecek söylemlerinin ve ekonomik başarının geldiği nokta Konkordato terimi olmuştur? ifadesini kullandı.
 
?FİRMALAR KONKORDATO KUYRUĞUNDA?
 
Aralarında büyük vergi mükellefi olan firmaların da bulunduğu birçok kurumun perişan durumda olduğunu kaydeden Sancar sözlerini şöyle sürdürdü:
 
?Sizi tebrik etmek lazım, millet sayenizde konkordatoyla tanıştı! Ülkemizde düne kadar harıl harıl ticaret yapan, devletine vergi veren iş adamları adliye koridorlarında avukatlarıyla beraber konkordato kuyruklarında dilekçe vermeye çalışıyor. Türkiye ekonomisinin 8´nci büyük kenti olan Denizli kenti de bu krizden nasibini aldı ve büyük darboğaz yaşıyor. Kötü ekonomi yönetiminin faturasını sadece konkordato ilan eden iş adamları değil; onların taşeronları, duvarcıları, betoncuları, sıvacıları, elektrikçileri, sucuları ve birçok iş emekçisi arkadaşımız ödüyor ve büyük mağduriyetler yaşıyor.?
 
TOKİ ÖRNEĞİ
 
TOKİ´nin yanlış uygulamalarının ülkeyi krize sürükleyen önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyen CHP´li Sancar, ?Bu ortamda bile TOKİ Başkanının televizyonlara çıkıp ´konut satışlarımızı artıracağız´ demesini anlayamıyorum" dedi.
 
Müteahhitlere 2,98 ile kullandırtılan konut kredilerinin TOKİ´ye 0,98 oranla verildiğini bu sebeple birçok firmanın battığını da kaydeden CHP´li vekil, TOKİ´nin haksız rekabet yarattığını, sektöre büyük zarar verdiğini bu nedenle de ortadan kaldırılması ya da gerçek iştigal alanına geri dönmesinin gerektiğini belirtti. 
 
TOKİ ÖĞRENCİ YURDU YAPSIN 
 
Türkiye´de büyük oranda öğrenci yurdu eksiğinin bulunduğunu hatırlatan Teoman Sancar,? TOKİ yarından itibaren gariban vatandaşlarımızın aslan gibi üniversite kazanan çocuklarına yurt yapmaya başlasın. Gelin hep beraber TOKİ´ye konkordato ilan edelim. Ekonomide on altı yıl sonra ortaya çıkan bu terimin ortadan kalkması sizlerin elindedir? ifadesini kullandı.