EYT'lilerle canlı yayında dalga geçtiler!

Günün özeti

Günün özeti

Mustafa Yıldızdoğan'a sosyal medyada 'Ozan Arif' tepkisi

Meteoroloji'den İstanbul için önemli uyarı

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Kupa Volley’de şampiyon Eczacıbaşı VitrA

Moldovalı oyuncu Posmac, "Elimizden geleni yapacağız"

A Milli Takım hazırlıklarını tamamladı

Moldova Teknik Direktörü Spiridon iddialı konuştu

Burak Yılmaz: “Milli Takıma her zaman destek olunmalı” 

Şenol Güneş: "Avrupa Şampiyonası için bir adım daha atmak istiyoruz"

Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes maçının ardından

Anadolu Efes 1 sayıyla güldü

Erzurum’da off-road yarışları nefes kesti

Trabzonspor’da sakatlar iyileşiyor

İş adamı Ahmet Kara'nın Acı Günü

Merkez Bankası'ndan flaş müdahale!

Doların ateşi fena yükseldi!

Büyüme rakamları doların ateşini yükseltti!

EYT'lilerden çok önemli hamle!

Ali Tezel'den EYT'lilere seçim çağrısı

Merkezden zorunlu karşılık duyurusu

Merkez Bankası'ndan flaş hamle!

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Doğruyol: 14 Mart'ı sorunlarla karşılıyoruz

Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Atıcı'dan 'Tıp Bayramı' açıklaması

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’nde 'Tıp Bayramı' kutlandı

Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Başkanı Zengin'den 'Tıp Bayramı' açıklamasıDemokratik Sağlık Sen'den 'Kadın Hayattır Kan Verir Can Verir' kampanyası

Demokratik Sağlık Sen'den 'Kadın Hayattır Kan Verir Can Verir' kampanyası

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Demokratik Sağlık Sen Kadın Komisyonu üyeleri Konak meydanında kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol; kadına şiddetin her geçen gün arttığı, kadın cinayetlerinin önlenemediği bir süreçten geçildiğini ifade ederek, resmî kayıtlara göre ülkemizde 2018 yılında 440 kadınımızın, 2019 yılı sadece Ocak ayında 43 kadınımızın cinayete kurban gittiğini ifade etti.İnancımız, kültürümüz gereği kadınlarımızın çok değerli olması gerektiğini vurgulayan Doğruyol, "Her geçen gün kadın cinayetleri artıyor ve varlık sebebimiz olan kadınlarımız ikinci plana atılıyorsa haklarının genişlemesi gereken yerde hakları ellerinden alınıyorsa sosyal etkenlerle birlikte inancımızda ve kültürümüzde bir yozlaşmanın olduğunu göz ardı etmemek gerekir" dedi.


Özellikle Cumhuriyet Döneminde seçme seçilme, miras hukuku gibi pek çok hakkın verildiğini, bu gün gelinen noktada kadınlarımızın her geçen gün değersizleştirildiğini ifade eden Doğruyol, "Herkesin bildiği gibi 8 Mart dünya kadınlar günü 8 Mart 1857 yılında New York’ta 16 saat çalışma ve düşük ücrete karşı insanlık dışı uygulamalara direnen tekstil işçilerinin greve gitmesi üzerine çıkan yangında 120 kadın işçinin yanarak can vermesi sonucu kabul edilmiş bir gündür" diye konuştu.

Hak arama mücadelesi sonucu ortaya çıkan Kadınlar gününde her zaman kadınların yanında olduklarını ifade eden Doğruyol, "Bizim için yılda bir gün değil her gün Kadınlar günüdür. Erkeğin insan olduğu yerde, Kadınlar gününe gerek yoktur. Her gün binlerce kadınımızın Şiddete uğradığı, onlarca kadınımızın cinayete kurban gittiği bir ortamda “Kadın Hayattır Kan Verir Can Verir” sloganı çok manidar. Komisyon üyelerinmizin bu girişimi takdire şayan. Onlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hayat kurtarmak kadar kutsal  başka bir şeyin olmadığını kaydeden Doğruyol, "Kampanya çerçevesinde  tüm vatandaşlarımızın da kan ve kök hücre bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.