DİKİLİ - MİDİLLİ Seferleri 25 Nisan´da Başlıyor
...
Tarih: 9.4.2017 14:02:49

Türk turizminin parlayan yıldızı Dikili ilçesinden Yunan adası Midilli´ye (Lesvos) feribot seferleri 25 Nisan Salı günü başlıyor. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun´un ısrarlı girişimleri sonucu hayat bulan ve Bergama Ticaret Odası ile Bergama Belediyesi´nin de tam destek verdiği bu önemli proje kapsamında her Salı,  Dikili ile Midilli Limanları arasında karşılıklı deniz seferleri gerçekleştirecek.

 

CHP´li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Türk-Yunan dostluğu ve ticari ilişkileri için büyük önem taşıyan Dikili-Midilli deniz seferlerinin 25 Nisan´da başlayacağının müjdesini verdi. Başkan Tosun,  “Bir rüyayı daha gerçekleştiriyoruz. Uzun süredir yapılamayan ve bir daha yapılamaz denilen Dikili-Midilli deniz seferleri 25 Nisan´da barış şiarıyla yeniden başlayacak” dedi.

 

25 Nisan´da Ege´nin İki Yakası Buluşuyor

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Mustafa Tosun, Ege´nin buram buram sevgi kokan her iki yakasının kardeş kentleri Dikili ile Midilli arasında 25 Nisan´dan itibaren dayanışma köprüsünün yeniden hayat bulacağını belirtti. Başkan Tosun, “25 Nisan, hem bizim için hem de karşı yakamızdaki dost ve kardeş Midilli halkı için çok önemli bir tarih olacak. Bu tarihte iki yakanın işbirliği, dayanışma, sevgi, kardeşlik ve barış köprüsü yeniden açılacak. Egenin iki yakasının ticaretine, ekonomisine ve turizmine kardeş eli uzanacak. Modern feribotlar ile 30 dakika sürecek seferlerle bizler Midillili kardeşlerimizin, Midillili kardeşlerimiz de bizlerin konuğu olacak. Yeniden kurulan bu köprü ile Midilli´den Dikili´ye gezmeye gelen bir Midillili dostumuzun kentimizi ve bölgemizi gezdikten, gördükten sonra evinin pazar alışverişini de Dikili Salı Pazarı´ndan yapabilecek. Bu da bölge esnafımızın ekonomik anlamda canlanmasına büyük katkı sağlayacak. Kısa bir süre sonra daha da sıklaşacak seferlerle binlerce Yunanlı turistin Dikilimize ve bölgemize geleceğini düşünüyoruz” dedi.

 

Barış Seferleri

 

Başkan Tosun açıklamasının devamında, “Dikilimiz  deniziyle, doğasıyla, güneşiyle, tarihi, kültürel güzellikleri ile muhteşem bir kent. Kentimizin adını dünya turizmine altın harflerle yazdırmak da bizim en büyük hedefimiz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tanıtım atağı başlatıp, ulusal ve uluslararası birçok girişimde bulunduk. Suriye´deki iç savaşın ardından başlayan mülteci krizi ve yasadışı göçler bölgemizdeki tüm planlarımızı altüst etti. Ama pes etmedik. Bir yandan Dikili-Midilli dayanışma köprüsünün yeniden kurulması ve deniz seferlerinin başlatılması için seferberliğimize devam ederken, diğer yandan da mülteci sorununun çözümüne ilişkin uluslararası işbirliğini öne çıkaran barışçıl çözümlerin mücadele saflarında yer aldık. Nasıl ki, Dikili-Midilli arasında yeniden sevgi köprüsü kurulduysa, emin ki tüm dünyada da er ya da geç barış köprüleri kurulacaktır. Bu inancımızla modern feribotlarla yeniden başlayacak Dikili-Midilli seferlerimize bizler, ´Barış Seferleri´ adını koyuyoruz. Kardeş Yunan halkını da, Dikilili ve İzmirli hemşerilerimizi de 25 Nisan´dan itibaren her Salı günü gerçekleştirilecek olan bu barış seferlerinde buluşmaya davet ediyorum. Ayrıca başta Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Jalem Tur Şirketi sahipleri Eşref Jale ve Ali Jale olmak üzere bu anlamlı buluşmasının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum ” ifadelerini kullandı.

 

Midilli´ye Nasıl Gidilir?

 

Dikili-Midilli seferleri 25 Nisan´dan itibaren her hafta salı günleri gerçekleştirilecek. Katamaranlar Midilli´den sabah saat 09.00´da, Dikili Limanı´ndan ise akşam saat 18.00´de hareket edecek. Biletlerinin internet ve Jalem Tur ofislerinden satılacağı seferler, 250 kişilik deniz otobüsleri ile yapılacak ve yolculuk 30 dakika sürecek. Yeşil pasaportu olan vatandaşlara vize gerektirmeyen Midilli seyahatini, normal pasaportu olan vatandaşlar da Schengen Vizesi ya da Jalem Tur Ofisi´nden yapacağı kapı vize uygulaması ile de gerçekleştirilebilecek.Dikili-Midilli gidiş dönüş bileti Jalem Tur´un ofisinden alındığında 35 Euro ücretlendirilecek eğer seferin bileti internet sitesi üzerinden alınırsa da 32 Euro olacak.

 

Kapı vizesi için istenecek belgeler:

 

-Pasaport Fotokopisi

-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

-İki adet biometrik fotoğraf 

-55 Euro Kapı vizesi ücreti

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Antalya´da turizm canlandı
Antalya´da turizm canlandı
Antalya´da turizm canlandı
“Masallar Diyarı Kapadokya”  İstanbul´da !
“Masallar Diyarı Kapadokya” İstanbul´da !
“Masallar Diyarı Kapadokya” İstanbul´da !
SunExpress´e yılın en başarılı ihracat kredi anlaşması ödülü
SunExpress´e yılın en başarılı ihracat kredi anlaşması ödülü
Türk Hava Yolları ile Lufthansa´nın ortak kuruluşu SunExpress, uçak finansmanı için gerçekleştirdiği French Tax Lease modeli işlemi ile uluslararası alanda 2016 en başarılı İhracat Kredi Anlaşması ödülüne layık görüldü.
Karşıyaka turizmine fuar dopingi
Karşıyaka turizmine fuar dopingi
Karşıyaka´yı turizmde dünya vitrinine taşımak için çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, Yunanistan´ın Midilli Adası´nda bu yıl 3. kez düzenlenecek olan EXPO Aegean Turizm- Kültür ve Ticaret Fuarı´na katılacak. Avrupa´nın en prestijli organizasyonları arasında gösterilen fuarda, Karşıyaka´nın tarihi ve turistik değerleri tanıtılacak; uluslararası işbirliklerine imza atılacak.
TURİZMİN SAVAŞ’I
TURİZMİN SAVAŞ’I
Dünyada birçok ülkede savaş yüzünden insani kriz ve temel hak sorunlarına bağlı korkunç sahneler yaşanırken; sayıları git gide artan bir grup insan da bu utanç tablosundan nemalanmanın yollarını arıyorlar. Üstelik binlerce dolarlık bu turistik “kaçamakların” sebebi son derece dramatik; savaşın soğuk yüzünü turistik bir eğlence olarak tecrübe edebilmek…
Çeşme Çarşısı büyüyecek turizm sokaklara taşacak
Çeşme Çarşısı büyüyecek turizm sokaklara taşacak
Çeşme sokaklarına bambaşka bir görüntü kazandıracak olan yayalaştırma projesi; Çeşme Çarşısı’nı genişletecek, turizm faaliyetlerinin sokak aralarına kadar yayılmasını sağlayacak
Fuar İzmir`in Açılış Törenine Vali Katılmadı, AKP’li Başkanlar Açılışı Terk Etti.
Fuar İzmir`in Açılış Törenine Vali Katılmadı, AKP’li Başkanlar Açılışı Terk Etti.
400 milyon lira yatırım yapılan Fuar İzmir`in açılış törenine Vali Mustafa Toprak`ın katılmayışı ve yerine yardımcısının katılması, protestoya neden oldu.
İzmir’de konut satışları, yüzde 14 oranında arttı.
İzmir’de konut satışları, yüzde 14 oranında arttı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, geçen yıl Şubat ayında İzmir’de 5 bin 128 olan konut satışı, bu yılın Şubat ayında yüzde 14 oranında artarak 5 bin 850’ye yükseldi. Şubat ayında satışı yapılan konutların yüzde 43`ü ipotekli satış olarak gerçekleşti. İpotekli satışların, yüzde 32’sini ilk satış, yüzde 68’ini ise ikinci el satışlar oluşturdu. Diğer satışların ise yüzde 39’unu ilk satışlar, yüzde 61’ini ikinci el satışlar oluşturdu.
KRUVAZİYER TURİZMİNDE YOLUMUZ AÇIK
KRUVAZİYER TURİZMİNDE YOLUMUZ AÇIK
Dünya kruvaziyer sektörünün en büyük buluşmalarından olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Miami Kruvaziyer Fuarı’na (Miami Cruise Shipping) katılan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ege Bölgesi’ndeki limanları, dünya kruvaziyer sektörüne tanıttı. 16-19 Mart tarihlerinde düzenlenen fuarda İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin Cruise Türkiye İzmir standı büyük ilgi görürken, fuara ilk defa katılan Ayvalık ile birlikte önemli bir tanıtım çalışması gerçekleştirildi.
"TURİZM YATIRIMCISINI ZOR BİR SEZON BEKLİYOR"
"TURİZM YATIRIMCISINI ZOR BİR SEZON BEKLİYOR"
Erken rezervasyon istatistiklerine dikkat çeken İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. T. Koray Akman, turizm yatırımcısına önemli uyarıda bulundu: “Turizmci 2015 yılı için borçlanarak yatırıma girmesin, turist sayısında önemli ölçüde azalmalar olabilir.”
ALMANYA’YA GELECEK PARALI TURİST TÜRKİYE’YE YÖNLENDİRİLECEK
ALMANYA’YA GELECEK PARALI TURİST TÜRKİYE’YE YÖNLENDİRİLECEK
Merkezi Almanya Frankfurt’ta olan Germany Fans adı altında yeni bir tur operatörü turizm piyasasına merhaba dedi. Kurucu ortakları güçlü isimlerlerden oluşan şirket, sektöre yeni bir heyecan getirecek..
Alaçatı`nın Can Damarlarını Kesmelerine Müsade Etmeyeceğiz
Alaçatı`nın Can Damarlarını Kesmelerine Müsade Etmeyeceğiz
Bütünşehir Belediyesi Yasası’nın çıkması ve Alaçatı Belediyesi’nin kapatılmasından sonra, Özel İdare’ye ve Alaçatı Belediyesi’ne ait taşınmazların Diyanet İşleri’ne devredilmesi nedeniyle, Alaçatı Pazar Yeri avlusunda bulunan ve yıkılan eski okul binasının bahçesinin olduğu bölgeye Belediye tarafından yapılan dükkanlar ile, Alaçatı Meydanı’nda bulunan çay bahçesi ve eski Belediye Binası, toplam 22 dükkana, tahliye kararı tebliğ edildi.
ÇUKUROVA YÖNETİM KURULU`NA DENEYİMLİ İSİM
ÇUKUROVA YÖNETİM KURULU`NA DENEYİMLİ İSİM
Chaîne des Rôtisseurs Çukurova yönetim kurulu Üyeliğine otelcilik sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Ferman DOĞAN getirildi.
ALİAĞA’NIN GÖZÜ BACASIZ SANAYİ’DE
ALİAĞA’NIN GÖZÜ BACASIZ SANAYİ’DE
Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Aliağa, petrol ve demir çelik üretimi gibi sahip olduğu sanayi potansiyelinden sonra gözünü bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizme dikti.
Yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı
Yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı
Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından oluşan III. çeyrekte, yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı. Seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7,1 artarak 28 milyon 332 bin seyahat olarak gerçekleşti.
Slovakya’da İzmir’de dahil yaz tatili satışı bu yıl başlıyor..
Slovakya’da İzmir’de dahil yaz tatili satışı bu yıl başlıyor..
2014’te gelen 18 milyon Rus turist sayısının 10 milyon civarında olması beklentisi, Antalya’da erken rezervasyonların yüzde 70 düşüş göstermesi turistik tesis sahiplerini ve seyahat acentelerini farklı arayışlara itiyor. Alternatiflerden bir tanesi Orta Avrupa’daki küçük ülkeler. Bu güne kadar pek önemsenmeyen bu ülkelerdeki turizm fuarları, önümüzdeki yıldan itibaren daha yoğun Türk katılımıyla gerçekleşek gibi gözüküyor..
MİLLETVEKİLİ TUNǒTAN  BARTIN’A 4.5 MİLYON ÖDENEK MÜJDESİ
MİLLETVEKİLİ TUNǒTAN BARTIN’A 4.5 MİLYON ÖDENEK MÜJDESİ
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kültür ve Turizm Bakanlığından Bartın il merkezi, ilçe, belde ve bazı köylerin turizm alt yapısı, derin deniz deşarjı, kanalizasyon, çevre düzenlemeleri ve içme suyu projeleri için 4,5 milyon lira ödenek aktarıldığını açıkladı.
DOLAR
5.3633
EURO
6.0764
EKONOMİ
YAŞAM
EĞİTİM
MEDYA
ÇEVRE
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:16 15:37 17:55 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ