Mustafa Yıldızdoğan'a sosyal medyada 'Ozan Arif' tepkisi

Meteoroloji'den İstanbul için önemli uyarı

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Günün özeti

EYT'liler Ankara'ya sığmadı!

Günün özeti

Fenerbahçeli taraftarlar TFF’ye tepki için yürüdü

Manisa’da gol sesi çıkmadı

Hatay’da puanlar paylaşıldı

Ümraniye evinde 2 golle kazandı

Manisa’da ilk yarıda gol yok

İki farklı Beşiktaş

Galatasaray Kasımpaşa deplasmanında

Nihat Özdemir Ali Koç'u bombaladı!

Beşiktaş’ta yüzler gülüyor

"Beşiktaş’a karşı 10 kişi kalınca..."

Merkezden zorunlu karşılık duyurusu

Merkez Bankası'ndan flaş hamle!

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Serbest piyasada altın fiyatları

Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçının VAR’ı Yaşar Kemal Uğurlu

Avrupa otomobil pazarı azaldı

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa ilk yarıda düştü

Perakende satış hacmi azaldı

Unutulmaz aşk şarkılarının bestecisi Maltepe’de anıldı

Maltepe’de 14 Şubat’ta 15 çift dünya evine girdi

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut: EYT kader değildir

Anne ve oğulun sergisine büyük ilgiEngelli sorunları Maltepe´de masaya yatırıldı

Engelli vatandaşların yaşadığı sorunlar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç´ın da katılımıyla, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği ve Ulusal Kanal´ın Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde düzenlediği, ?Engelsiz Yaşam? programında masaya yatırıldı.

Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği ile Ulusal Kanal´ın ortaklaşa düzenlediği ve Zehra Şahin´in moderatörlüğünde yapılan, ?Engelsiz Yaşam? programı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç´ın da katıldığı programda, engelliler adına Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Bülent İnce, Başkan Kılıç´a bazı sorular yöneltti. Sorulara oldukça samimi cevap veren Kılıç, ?Engellilere sorun çıkartan aslında, tırnak içinde biz engelli olmayanlarız. Yani toplum olarak onları anlamaktan çok uzağız. Bir keresinde görme engelli bir kardeşim, aday adaylığım döneminde bana gelerek, ?Eğer seçilirseniz şu ağaçların dallarını budar mısınız?´ diye sorduğunda ?Anlayamadım´ demiştim. Meğer yürürken ağaçları görmediğinden, sürekli o sarkan dallar yüzünü çiziyormuş. Bu benim için çok önemli bir dersti. Öncelikle bu sorunları aşabilmemiz için empati kurmamız gerekiyor? dedi.

ÜRETEREK HAYATA KATILIYORLAR

?Görevde bulunduğum dönemde engelli kardeşlerimin sorunlarıyla ilgilendim ama yeterli mi asla değil? diyen Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: ?Yaptıklarım kadar, yapamadıklarım da oldu. Bu yüzden onlardan özür diliyorum. Her şey bir anda olmuyor, zamanla oluyor maalesef. Her şeyi dört dörtlük yaptık dersek doğru olmaz. Engelli kardeşlerimin kaldırım sorunlarından tutun, sokakta seyahat edip sosyalleşmelerine kadar bir dizi sorun var. Biz bu yönde Üreten Engelliler Merkezi´ni açtık. Burada engelli çocuklarımız, Sevgi Kafe´de çalışıyor ve kese kâğıdı üreterek hayatın içine katılıyor. Hatta burada beni çok duygulandıran bir şey olmuştu. Bir çocuğumuz bu kâğıtlardan satarak elde ettiği 20 TL´yi annesine, ?Anne al ameliyat paran´ diye vermiş. Bu duygu çok tarifsiz, anlatılamaz.? Program sonrası engelli sanatçı Hasan Kaplan, muhteşem bir konser verdi.