Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Günün özeti

EYT'liler Ankara'ya sığmadı!

Günün özeti

Öğle bülteni

Günün özeti

Şenol Güneş’ten milli takım açıklaması

Kartal zorlu virajı 3 puanla döndü

Tetiş Yapı Elazığspor - Gençlerbirliği maçının ardından

Spor Toto Süper Lig: E. Yeni Malatyaspo: 0 - Beşiktaş: 0 (İlk yarı)

Alex yeniden Samandıra’da

TFF 1. Lig: Tetiş Yapı Elazığspor: 1 - Gençlerbirliği: 2

CAS’tan Galatasaray açıklaması

Fenerbahçe'den Hamza Mısır bombası!

"UEFA süreciyle ilgili CAS’taki davayı kazandık"

MHK’nın yeni başkanı Sabri Çelik oldu

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Serbest piyasada altın fiyatları

Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçının VAR’ı Yaşar Kemal Uğurlu

Avrupa otomobil pazarı azaldı

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa ilk yarıda düştü

Perakende satış hacmi azaldı

Borsa güne yatay başladı

İşsizlik rakamları açıklandı

Maltepe Meslek Lisesi´nde ´Orhan Kural´ heyecanı

AÖF ücretleri belli oldu! İşte 2018-2019 harç bedeli

En Bilinen İngilizce Telefonla Konuşma Kalıpları Nelerdir?

İngilizcede Fiillerin Önemi ve Kullanılış Şekilleri Nelerdir?İngilizce ve Kariyer Planları Arasındaki İlişki

İngilizce ve Kariyer Planları Arasındaki İlişki

İngilizce dilinin öğrenilmesi ve iş hayatındaki önemi hiç şüphesiz tartışılamaz bir konumdadır. Öncelikle İngilizce öğrenmek isteyen ya da öğrenmiş kişilerin belirli noktalarda yapması gereken İngilizce sunum ya da konuşmalar statü atlama konusunda gerekli olmaktadır. Kariyer hedefi olan ve bulunduğu konumdan yükselmek isteyen kişilerin İngilizce konusunda da kendini geliştirmesi gereklidir. Rakiplerinden sıyrılmak ve ön plana çıkabilmek için İngilizce öğrenimi kilit noktayı oluşturmaktadır. İş hayatında veya iş hayatını içine alan akademik alanlarda İngilizce sunum ve konuşma hazırlama konusunda gerekli zamanlar ve konular baş göstermektedir. Bu durumda zaten hali hazırda ana dilimizde bile zor ve zahmetli olan sunum hazırlama ve konuşma hazırlamak da konuşmayı gerçekleştirmekte, İngilizce dilinin devreye girmesi ile daha da zor ve dikkat gerektiren bir konu haline gelmektedir. Normal standartlarda sunum hazırlama için cümle yapısı ya da anlamlı cümle oluşturma konusunda fazla zaman kaybedilmez; ancak İngilizce sunum hazırlarken kullanılacak kelimelerden cümle yapısına kadar her detay en ince ayrıntısına kadar itina ile hazırlanmaktadır. Hazırlanan sunum ve konuşmalar, konuşmayı yapacak kişiye de zorlanmayacağı niteliklerde akıcı ve anlaşılır özelliklerde olması gerekmektedir. Bu durumda yine özgünlük ön plana çıkmaktadır ve bu yüzden hazırladığınız sunum ya da konuşmaları özellikle kendi cümlelerinizle oluşturmaya ve İngilizce diline hâkim biri tarafından kontrol ettirmeye dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

İngilizce öğrenmek isteyen kişiler farklı yöntemleri denemekte ve bu yöntemleri denerken çeşitli öğrenme kriterlerini ölçüt almaktadır. Her geçen gün gelişen teknoloji ve bu teknoloji aracılığı ile kolaylaşan hayatımızda İngilizce dilinin öğrenilmesi içinde faydaları bulunmaktadır. Maddi veya manevi değerlere göre değişiklik gösteren bu tekniklerden faydalanmak kişilerin pozisyonlarına göre değişkenlik göstermektedir. Maddi olarak iyi duruma sahip bireyler veya ebeveynler, çocukların kariyer sahibi bir yaşam sürdürmesi için gelecek vaat eden bir eğitim hayatı sunmaktadır. Yurt dışına çıkmak ve öğrenilmek istenen İngilizce dilinin anavatanında öğrenilmesi daha pratik olmaktadır. Bunun yanında eğitimi evinize taşıyarak konuşarak öğrenmeye yönlendirilmiş dil öğrenme teknikleri mevcuttur. Tüm bu İngilizce öğrenme teknikleri ingilizcemacerası.com/ sitelerinde de çeşitli olarak belirtilmektedir. Her bireyin kendi yaşam tarsına uygun olarak dil öğrenme hedeflerini barındırmaktadır. Bu maceralardan bahsedilmesi hem bireylerin yaşamlarından deneyim kesitleri sunmakta hem de kariyer hedefleri bulunan kişilerin bilgi sahibi olarak geleceğine yön vermesinde etkili olmaktadır. İş hayatında önemli konumlara gelmek, kişilerin hem kendisi hem de ailesi için maddi ve manevi ayrıcalıklar sunar. İngilizce dili de bu kariyer hedefi bulunan kişilerin istediği noktalara yükselebilmesi için ciddi anlamda bir paya sahiptir. Küreselleşen bir dünyaya sahip olmamız ve sınırların gittikçe daralması; birde İngilizce dilinin dünya çapında resmileşmiş bir dil olarak kabul görmesi ile birleşince önemi apaçık ortaya çıkmaktadır.

İngilizce Sunum Ve Konuşma Hazırlama Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
İngilizce sunum ya da konuşma hazırlarken kendi cümlelerinizle cümleleri oluşturmanız ve dolayısı ile özgün olunması en önemli noktalardan biri olmaktadır. Böylece yazdıklarınızı anlamanız ve ifade etmeniz kolaylaşacak, aynı şekilde dinleyicilerde anlamakta zorlanmayacaktır.
İngilizce ya da kendi diliniz fark etmeksizin beden dilini kullanmak ve iyi derecede kullanmak her zaman ifade etme konusunda artı sağlamaktadır. Bu nedenle beden dilinizi geliştirmeniz ve hazırlayacağınız sunumu ya da konuşmayı sunmanızda etkili olacaktır.
Hazırladığınız sunum ve konuşmaları İngilizce diline hâkim bir kişi tarafından kontrol ettirmeyi ihmal etmemeniz, profesyonel bir sunum hazırlama konusunda son derece etkili bir nitelik kazandırmaktadır.
Tüm detaylarını gözden geçirerek İngilizce sunum hazırlama işlemini tamamladıktan sonra mutlaka sunum ile ilgili pratik yapmanız oldukça kolaylık sağlayacaktır. Nitekim hazırladığınız konuşmayı çok iyi anlamanız ve buna bağlı olarak ifade edebilmeniz, dinleyicilerinde anlamalarını kolaylaştırmaktadır.
Hazırlanan sunum ve konuşmanın en çok önem verilmesi gereken ana hatları arasında konuşmaya yapacağınız giriş önemli bir yer tutmaktadır. Dinleyicilerin sizi dikkatle dinlemesi ve bahsettiğiniz konuları merak etmesi yapacağınız güçlü bir girişle daha etkili olacaktır.
Tüm bu noktaların yanı sıra hazırladığınız sunum ya da konuşmaya ek olarak sunum yapacağınız dinleyicilerinizin araştırılması ve dinleyicilere hitap edebilecek bir konuşmanın yapılması da etkin rol oynamaktadır.