Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Günün özeti

EYT'liler Ankara'ya sığmadı!

Günün özeti

Öğle bülteni

Günün özeti

Şenol Güneş’ten milli takım açıklaması

Kartal zorlu virajı 3 puanla döndü

Tetiş Yapı Elazığspor - Gençlerbirliği maçının ardından

Spor Toto Süper Lig: E. Yeni Malatyaspo: 0 - Beşiktaş: 0 (İlk yarı)

Alex yeniden Samandıra’da

TFF 1. Lig: Tetiş Yapı Elazığspor: 1 - Gençlerbirliği: 2

CAS’tan Galatasaray açıklaması

Fenerbahçe'den Hamza Mısır bombası!

"UEFA süreciyle ilgili CAS’taki davayı kazandık"

MHK’nın yeni başkanı Sabri Çelik oldu

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Serbest piyasada altın fiyatları

Yeni Malatyaspor - Beşiktaş maçının VAR’ı Yaşar Kemal Uğurlu

Avrupa otomobil pazarı azaldı

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa ilk yarıda düştü

Perakende satış hacmi azaldı

Borsa güne yatay başladı

İşsizlik rakamları açıklandı

Maltepe Meslek Lisesi´nde ´Orhan Kural´ heyecanı

AÖF ücretleri belli oldu! İşte 2018-2019 harç bedeli

En Bilinen İngilizce Telefonla Konuşma Kalıpları Nelerdir?

İngilizcede Fiillerin Önemi ve Kullanılış Şekilleri Nelerdir?İngilizcede Fiillerin Önemi ve Kullanılış Şekilleri Nelerdir?

İngilizcede Fiillerin Önemi ve Kullanılış Şekilleri Nelerdir?

İngilizce öğrenirken gramer bilgisi çok önemlidir. Kendi başınıza İngilizce öğrenirken gramerin nasıl kullanıldığı ya da fiilin neden ek aldığına dair bilgileri çözmeniz zordur. Öğrendiğinizde zannettiğiniz de bütün bilgiler havada kalır. İstisnai durumlar dışında cümle yapısında özne, yüklem, nesne, belirteç, yer ve zaman sıralaması söz konusudur. Bu İngilizce öğrenenlerin tamamının bilmesi gereken bir konudur. Mantık yürüttüğünüz sürece İngilizce kolaylıkla öğrenilebilir. Eğitim alacağınız kurumun önemi büyüktür. İngilizce fiiller genellikle ek alır neye göre ek aldığın ise ancak eğitmenler açıklayarak öğrenebilirsiniz. Bazı fiiller ?es? takısı alırken bazı filmler fiiller ?ed? takısı alır ya da zamana bağlı olarak zamanın gerektirdiği eki alabilir. Bu gibi bilgileri öğrenebilmeniz ancak doğru bir eğitim kurumu ile mümkündür. Doğru eğitim kurumları ise ciddi araştırmalar yaptığınız zaman seçebilirsiniz. Yakın çevrenizin bu konuda fikirlerine ihtiyacınız olabilir. Fiiller kendi içinde özelliklere sahiptir. Kimi fiiller ek alırken kimi fiiller ek almayabilir. Bu gibi ayrıntıları öğrenebilmeniz tek başınıza üstlenebileceğiniz bir iş değildir. Fiillerin bir, iki ve üçüncü halleri vardır. Bu hallere ancak cümle içinde kullandığımız sürece öğrenebilirsiniz. Örneğin ?begin? sözcüğün geniş zamanda bu halde kullanılırken geçmiş zamanda ?began? şeklinde kullanılabilir. Üçüncü hali zamana bağlı olarak geçmiş zaman da dahil olmak üzere uygun şeklinde bir gün şeklinde kullanılabilir. Başlamak olarak Türkçe anlama sahip bu fiil her halde farklıdır. Dolayısıyla bunları ezberlemek yerine gruplara ayırarak öğrenmek daha basittir. İngilizce fiiller bir cümlenin en can alıcı noktasıdır. Nasıl Türkçede ?koşuyorum? fiili olmadan cümle kurulamıyorsa İngilizcede de kullanılmaz.

İngilizce başlı başına kuralları olan gramer yapısına sahip bir dildir. Konuşma sırasında İngilizce yazıldığı kadar önemli değildir. Düzensiz cümleler kullanarak arşımızdaki kişiye ne demek istediğinizi rahatlıkla anlatabiliriz. Fakat yazışmalarda gramer yapısı ve kullanılan kelimeler çok önemlidir. İngilizce fiillerin ikinci halleri ve Türkçeleri gruplar haline ayrılarak daha kolay öğrenilebilir. İkinci hallerini geçmiş zamanda daha çok kullanırız. Genellikle fiilin üçüncü halleri nadiren kullanılır. İngilizce öğrenirken bu bilgiler sizin daha verimli İngilizce konuşabilmenizi sağlar. İngilizce konuşurken bu bilgilerin önemi büyüktür. Fiilleri öğrenirken mantık yürütmek aynı zamanda Türkçelerini de öğrenmek çok önemlidir. Hafızanızda daha kalıcı olabilmesi açısından eğitmenlerin verdiği talimatlara uymak önemlidir. İngilizce öğrenirken acele etmeden sakince öğrenmeye gayret etmelisiniz. Günlük alışkanlıklarınızı içeren cümleler kurarken bir bakmışsınız daha ileri boyutta İngilizce öğrenip bunu profesyonel hale getirmişsiniz. Kısacası hedeflediğiniz İngilizce seviyesine ulaşabilmeniz için İngilizce içerikli her şeye ilgi duymalısınız. Gerek iş sektörünüze bağlı yabancı gazeteler ya da dergiler okuyabilir gerek haberleri izleyerek söyleneni anlaya çalışmanız gerekir. İngilizce tekrar edilmediği sürece ne kadar mantık yürütülürse yürütülsün belli bir zaman sonra unutulur.

İngilizcede birçok fiil çok nadir kullanır. Günlük hayatta genellikle yaptınız alışkanlıklarınız ya da yapacağınız işlerinizde kullandığınız belli başlı fiiller vardır Örneğin; Go, have, hear, cut, run, see, fiillerin belli başlı kullanılan isimler arasındadır.  En çok kullanılan İngilizce fiiller İngilizce öğrenenler tarafından daha çabuk öğrenir. Sürekli konuştuğunuz fiiller hafızanızda daha kolay yer edebilir. Bu yüzden de öğrendiğiniz her fiili hatırlamak ya da unutmamak için cümleler kurmalısınız. Nasıl bir bebek konuşurken anne, baba gibi sözcükleri sürekli söyleyerek hafızasında yer ediyorsa en çok kullanılan İngilizce fiiller de bu şekilde hafızada yer edebilir. Belli başlı fiiller dışında İngilizcede her fiil sıklıkla kullanılmaz. Aynı Türkçedeki gibi belli başlı fiiller ile belli başlı cümleler kurulur. Özellikle iş hayatınızda sektörünüze bağlı sözcüklere ya da fiillere ihtiyacınız olur. Bu da gerekli olduğu dönemlerde kullanılır ve hafızanızda rafa kaldırırsınız. Bazı fiiller çok kullanılmadığı için hafızanızda kalmasa da önemli değildir. Türkçe İngilizce ya da İngilizce Türkçe sözlüğüne bakarak cümle içinde kullanabilirsiniz. İngilizce hayatımızda öğrenmemiz gereken yabancı dillerin başında gelen ve kolaylıkla öğrenilebilen bir dildir.