EYT'lilerle canlı yayında dalga geçtiler!

Günün özeti

Günün özeti

Mustafa Yıldızdoğan'a sosyal medyada 'Ozan Arif' tepkisi

Meteoroloji'den İstanbul için önemli uyarı

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Günün özeti

Maltepe'de 2 şehit

Kupa Volley’de şampiyon Eczacıbaşı VitrA

Moldovalı oyuncu Posmac, "Elimizden geleni yapacağız"

A Milli Takım hazırlıklarını tamamladı

Moldova Teknik Direktörü Spiridon iddialı konuştu

Burak Yılmaz: “Milli Takıma her zaman destek olunmalı” 

Şenol Güneş: "Avrupa Şampiyonası için bir adım daha atmak istiyoruz"

Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes maçının ardından

Anadolu Efes 1 sayıyla güldü

Erzurum’da off-road yarışları nefes kesti

Trabzonspor’da sakatlar iyileşiyor

İş adamı Ahmet Kara'nın Acı Günü

Merkez Bankası'ndan flaş müdahale!

Doların ateşi fena yükseldi!

Büyüme rakamları doların ateşini yükseltti!

EYT'lilerden çok önemli hamle!

Ali Tezel'den EYT'lilere seçim çağrısı

Merkezden zorunlu karşılık duyurusu

Merkez Bankası'ndan flaş hamle!

 Bakan Albayrak: “Nisan ayından itibaren rahatlama hissedilecek” 

Borsa haftayı yükselişle tamamladı

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Doğruyol: 14 Mart'ı sorunlarla karşılıyoruz

Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Atıcı'dan 'Tıp Bayramı' açıklaması

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’nde 'Tıp Bayramı' kutlandı

Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Başkanı Zengin'den 'Tıp Bayramı' açıklamasıKartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’nde 'Tıp Bayramı' kutlandı

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’nde 'Tıp Bayramı' kutlandı

Tıp Günü’nün 100. yılı vesilesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Tıp Günü Töreni düzenlendi.  Gerçekleşen törene; İstanbul Millet Vekili Serkan BAYRAM, İstanbul Millet Vekili Osman BOYRAZ, İstanbul Vali Yardımcısı Necip ÇAKMAK, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR, İstanbul 1. Bölge Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. M. Kürşat TİGEN, Kartal İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir Necati ŞİMŞEK, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Başhekimlerinden Prof. Dr. Cevat YAKUT ve birçok sağlık çalışanı katıldı.

100 yıllık gurur öyküsü olan 14 Mart Tıp günü kapsamında düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, Tıp Günü münasebetiyle böyle bir organizasyonda yer almanın mutluluğunu ifade ederek, “Özellikle son yıllarda sağlıkta halkımızın yüzde 75 memnuniyetinin oluşması sağlık çalışanlarının gayretiyle ortaya çıkmıştır.

Alın terinizi, emeğinizi, samimiyetinizi, fedakârlığınızı, özverinizi daracığımdaki kelimelerle tarif ve takdir edebilmek adına ne söylesem diye düşünüyorum ve kelime bulmakta zorlanıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki topluma hizmet ediyorsunuz.” dedi.

İstanbul Milletvekili Serkan BAYRAM gerçekleştirdiği açılış konuşmalarında tüm sağlık çalışanlarının gününü tebrik ederek “Ülkemizde sağlık alanında yapılanlara hep birlikte şahit oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok güzel projelere ve şehir hastanelerine hep beraber imza attık.” dedi. Ayrıca hastanelerin insan psikolojisi üzerindeki etkisine değinerek fiziki şartların birlikte düzeltilmesine dikkat çekti.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Vali Yardımcısı Necip ÇAKMAK, tıp camiasının bu gününü kutlayarak “Bazı meslekler var ki onları sevmeden yapamazsınız. Bunlardan en önemlisi öğretmenlik ve sağlıktır. Eğer gönülden kendinizi veremezsiniz yapamazsınız ve başarılı olamazsınız.” dedi. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hastalarından olduğunu dile getirerek “Çatısı altında bulunduğumuz bu mekan gerçekten örnek bir hastane. Güzel hizmetler yapıyor. Özellikle belirtmek istiyorum ki Anadolu’dan gelen garibanlara hizmet veriyor ve şifa buluyorlar.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarını yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, bu gün gelinen tıp mesleğinin başlangıç fitilini ateşleyen Hekimbaşı Mustafa BEHÇET ve 14 Mart Tıp Bayramının meşalesinin yakılış süreçlerini anlatarak “Tıp Bayramı’nın ilk defa kutlandığı mekan bizim Rektörlük binamızdır. Sizler adına o binada bulunmakta, o binayı restore etmekten ve görev yapmaktan gururluyuz.” dedi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU açılış konuşmalarında İl Sağlık Müdürü olarak sağlık ordusunun bir ferdi olmanın vermiş olduğu gururu dile getirerek Tıp Günü’nün 100. yılını kutladı. İşgallere direnen tıbbiyeli ruhuna dikkat çeken Prof. Kemal MEMİŞOĞLU, sağlık çalışanlarının her zaman büyük fedakârlıklarla çalıştığını ve bunun değerinin bilinmesini gerektiğini vurguladı.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan KIRALİ, açılış konuşmalarını yaparak bu özel günü Koşuyolu Ailesi ile paylaşan katılımcılara teşekkürlerini iletti. Tören kapsamında açılış konuşmalarını yapan Hastane Kardiyoloji Kliniği Eğitim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet ÖZKAN, programda emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak bu özel günü yürekten tebrik ettiğini dile getirdi. Açılış konuşmaları akabinde Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırıma Hastane hekimlerinin ve hastanede şifa bulan hastaların 14 Mart Tıp Günü kutlama mesajlarının yer aldığı “Şifa Veren Ellere Vefa” sinevizyon izletesi yapıldı.

Tören kapsamında gerçekleştirilen “Tıp Günü’nün 100. Yılı” konulu paneline moderatör olarak katılan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL ile İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU,  panelist olarak katılan Hastane kurucu Başhekimlerinden Prof. Dr. Cevat YAKUT ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihangir KAYMAZ’a katkılarından dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi.

Panel akabinde törene davet edilen Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’ye Türk Bayrağı’nı asan tıbbiyeli direnişçi Dr. Hikmet BORAN’ın torunu Uz. Dr. Burak Orhan BORAN’a Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL tarafından Türk Bayrağı hediye edildi ve sahnede Türk Bayrağı’nı birlikte dalgalandırdılar.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet ERDÖL bayrak takdiminde “Ya İstiklal Ya Ölüm yapısının müsebbibi olan dediniz adına sizi kutluyorum, kendisine ise Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.  Bayrak takdiminde söz alan Uz. Dr. Burak Orhan BORAN, çok duygulu bir an olduğunu ifade ederek, “Benim dedem, gerek Kurtuluş Savaşı’nda mücadele etmiş tüm hekimler, tüm şehitlerimiz aslında hepimizin dedesi, babası ve atasıdır. Önemli olan onlara kan bağı ile bağlı olmak değil onlara layık olabilmektir.” dedi.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde işaret dili eğitimi alan personellerle hazırlanılan “Engelsiz Hastane” izletisi ardından kalp rahatsızlığı sebebiyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi olan oyuncu Şafak SEZER tıp camiasına olan teşekkürlerini mizahi bir dille paylaştı. Tören kapsamında Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 25 yılını tamamlayan sağlık çalışanlarına Teşekkür Belgesi takdimleri yapılarak program tamamlandı.